Zielone biuro

systemy-karoo-donice-wiszace-na-scianach

Coraz więcej osób zmienia swoje podejście do nowoczesnej przestrzeni biurowej. Nie patrzymy już na nią tylko jak na powierzchnię, na której można umieścić jak najwięcej biurek z komputerami, ale jak na miejsce, w którym spędzamy większość naszego czasu. Biura stały się drugim domem. Dlatego przestrzeń ta, zaczyna się zmieniać, nabierać barw, dodajemy jej coraz więcej ludzkich aspektów.

Firmy robią co mogą aby oswoić wnętrza biurowców, tworzą przyjazne, biurowe kuchnie, na ścianach wieszają obrazy, a przede wszystkim umieszczają w nich rośliny. Są one posadzone w starannie dobranych donicach, które nie tylko doskonale współgrają ze stylem wnętrza, ale i spełniają swoje funkcje zapewniając dobre warunki uprawy. Na przestrzeniach otwartych można tworzyć zielone ściany z roślin, dzięki którym tworzy się umowne podziały wnętrza.

Rośliny w naszym najbliższym otoczeniu znakomicie działają na organizm człowieka. Naukowcy udowodnili zdolność roślin do pochłaniania toksyn oraz do redukcji lotnych związków organicznych, które są wszechobecne we wnętrzach biurowych. Rośliny zwiększają wilgotność powietrza, poprawiają klimat pomieszczenia, a także znacznie redukują stres u ludzi.

Naukowcy ustalili, że aby skutecznie oczyścić powietrze w biurze o powierzchni 140 m kw., powinno się tam umieścić 15–20 roślin.

Od kilku lat zajmujemy się aranżacją roślin doniczkowych w biurowcach, hotelach oraz w przestrzeniach prywatnych. Odpowiednie rośliny oraz donice dobierane są do warunków panujących w biurze oraz do stylistyki wnętrz.

Często proponujemy donice z serii Lechuza, które dzięki odpowiednim wkładom do uprawy roślin, są wygodnym rozwiązaniem dla naszych zapracowanych klientów.