Kosiarki automatyczne

Mało kto nie chciałby mieć idealnego, zielonego trawnika. Do otrzymania takiego efektu niezbędne jednak jest częste, regularne koszenie, które wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu. Czasu, którego zawsze brakuje. Z pomocą przychodzą roboty koszące firmy Ambrogio czyli kosiarki automatyczne, których polskim dystrybutorem jest Robofarma i których założenie mamy w swojej ofercie.


Czym są roboty koszące Ambrogio?


To automatyczne kosiarki, które zupełnie samodzielnie skoszą Twój trawnik. Urządzenia pracują we wcześniej zaprogramowanych przedziałach czasu w naprzemiennych cyklach koszenia i ładowania. Roboty Ambrogio potrafią omijać napotkane przeszkody, przy wjeżdżaniu w wyższą trawę aktywują dedykowaną funkcje koszenia, a w przypadku słabego naładowania baterii samodzielnie szukają stacji ładującej przygotowując się do wznowienia pracy. Ich praca jest cicha, a przy tym nie generuje spalin.


Zalety automatycznej kosiarki


Niewątpliwymi atutami tych automatycznych kosiarek jest ich wysoka wydajność na poziomie 500mkw/h (w przypadku linii L400 jest to 1.800mkw/h). Ponadto Ambrogio jest w stanie skosić nawet bardzo rozległe i skomplikowane tereny.
Automatyczne kosiarki eliminują również problem wyrzucania skoszonej trawy, a więc zmniejszają liczbę odpadów. Jak to się dzieje? Dzięki codziennemu koszeniu Ambrogio nie ścina za jednym zamachem kilku centymetrów trawy a kilka milimetrów, dzięki czemu nie ma konieczności jej zbierania. Technika zostawiania cienkiej warstwy materii organicznej między glebą a rośliną nazywa się mulczowaniem i przynosi bardzo dobre efekty. To między innymi dzięki niej przy wykorzystywaniu robota koszącego możemy uzyskać zdecydowanie ładniejszy trawnik niż przy koszeniu tradycyjną kosiarką. Jednocześnie zmniejsza się zużycie nawozów.
Wybór automatycznej kosiarki jest też na dłuższą metę bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Według wyliczeń firmy Robofarma rok koszenia kosztuje tyle co jednorazowe koszenie kosiarką tradycyjną.


Czy kosiarki autonomiczne są rozwiązaniem dla Ciebie?


Roboty koszące Ambrogio są rozwiązaniem dla każdego! Nie ważne czy po prostu nie chcesz marnować czasu na regularne koszenie, czy Twoją motywacją jest posiadanie jak najładniejszego trawnika, odpowiedzią będzie inwestycja w automatyczną kosiarkę. Niezależnie do której grupy należysz, jeśli chodzi o profesjonalny montaż kosiarki automatycznej w Poznaniu i okolicach – jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Do swojego działania Ambrogio potrzebuje założenia specjalnych obrzeży, które wyznaczają zarys trawnika i są niezbędne dla prawidłowej pracy kosiarki. Instalacja obrzeży, którą między innymi się zajmujemy, jest możliwa zarówno przy zakładaniu trawnika, jak i po jego założeniu.
O ile samo kupno robota koszącego nie stanowi większego problemu, o tyle jej montaż (w tym założenie obrzeży) i optymalne zaprogramowanie wymagają specjalistycznej wiedzy. Zainwestowaliśmy wiele czasu w studiowanie informacji na temat dostępnych robotów koszących, a nasze doświadczenie w pielęgnacji trawników pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie i zapewniać fachowy montaż robotów koszących w Poznaniu i okolicach.