Projektowanie i zakładanie ogrodów

Projektowanie ogrodów i terenów zieleni to planowanie przestrzeni wokół domu lub przestrzeni publicznej w taki sposób, aby w niej żyć. Bez względu na to w jakim stylu została zaprojektowana zieleń wokół nas, jest dla nas ucieczką i schronieniem od zgiełku dużego miasta i od codziennego stresu. Powinniśmy ją szczególnie mocno cenić w przestrzeni miejskiej, gdzie każdy, dobrze zagospodarowany teren zieleni jest na wagę złota.

Samo pojęcie ogrodów zmieniło się i nie jest już tylko przestrzenią wokół domu oraz jego wizytówką. Zmienił się również dawny podział, na to co wewnątrz i na zewnątrz. Rośliny wchodzą do domu, a wygodne kanapy, stoły i krzesła wychodzą do ogrodu. W ogrodzie projektujemy letnie salony i kuchnie, a także dzielimy go na różne wnętrza.

W wyjątkowy sposób dotyczy to projektowania ogrodów rodzinnych, przed którymi stawia się jeszcze więcej wymagań. Mają one pełnić różne funkcje i spełniać oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci. W takim ogrodzie musi się znaleźć miejsce na plac zabaw, na kącik jadalny, część reprezentacyjną oraz część sportową.

Czarodzieje Ogrodów pomagają stworzyć wokół domu własny kawałek świata, w którym odnajdziemy spokój i wytchnienie po długim dniu pracy, wieczorem posłuchamy żab i świerszczy, a zimą będziemy podglądać przylatujące sikorki. Chcemy pomóc Państwu urządzić ogród w taki sposób, aby móc się cieszyć pięknem otaczającego nas świata.

Wykonujemy prace ogrodnicze, które obejmują:

Projektowanie ogrodów,

Zakładanie ogrodów,

Nawodnienia,

Pielęgnacje ogrodów,

Place zabaw,

Regeneracje trawników (areacja, wertykulacja),

Budowanie stawów, oczek wodnych, kaskad, strumieni, murków oporowych,

Małą architekturę (pergole, ławki, drewutnie),

Drenaże, odprowadzenia wody opadowej, rozsączanie jej po ogrodzie, studnie chłonne,

a także wiele innych.