Projektowanie ogrodu krok po kroku

Tworzenie ogrodów zaczynamy od rozmowy z jego właścicielami. Najważniejsze, aby to oni czuli się w nim jak u siebie. Inny ogród projektujemy dla rodzin z małymi dziećmi, dla tych, którzy nie wyobrażają sobie gotowania bez własnych ziół z ogrodu, dla osób zapracowanych, dla wielbicieli grillowania i tych, którzy w ogrodzie szukają wyciszenia. Inny dla ludzi nowoczesnych, tych którzy lubią najnowsze trendy, nie tylko w modzie ,ale i w najbliższym otoczeniu. Inny dla miłośników tradycji, tych którzy nie wyobrażają sobie ogrodu bez rozłożystej lipy z huśtawką na gałęzi.

Projektowanie ogrodu - Ogród z liatrą kłosową

Projektowanie ogrodu to proces w którym oprócz indywidualnych potrzeb naszych klientów bierzemy pod uwagę wielkość i kształt powierzchni, którą przeznaczają na ogród, otoczenie i wreszcie środki finansowe. Następny etap to inwentaryzacja dotychczasowej zieleni, aby dopasować do siebie istniejącą i nową szatę roślinną, styl ogrodu do otaczających go budynków, a także w miarę możliwości staramy się osadzić go w lokalnym krajobrazie.

A potem jeszcze raz rozmawiamy, zmieniamy, przesuwamy itd.

Współpraca z nami wygląda następująco:

  • Spotykamy się, najlepiej na terenie przyszłego ogrodu, i rozmawiamy o Waszych oczekiwaniach, planach i marzeniach dotyczących zieleni wokół domu.
  • Potem robimy obmiary (świetnie gdy dostajemy mapkę geodezyjną), które nanosimy na plan.
  • Opracowujemy koncepcje ogrodu, robimy wstępne szkice i szacujemy koszty.
  • Spotykamy się po raz drugi i przedstawiamy koncepcję, zarys projektu, szacunkowy kosztorys wykonania ogrodu. Po akceptacji szkicu, jeszcze raz rozmawiamy o Waszych ulubionych drzewach, kolorach, upodobaniach, czyli zbieramy informacje potrzebne do tego, aby stworzyć szczegółowy projekt ogrodu.
  • Wykonujemy projekt ogrodu oraz szczegółowy kosztorys jego wykonania, przedstawiamy projekt umowy, ustalamy terminarz prac.
  • Zakładamy ogród!